Aicina līdzjutējus iesaistīties rallija “Kurzeme” jubilejas izstādes veidošanā

IMG_0042

Ātruma festivāla – rallija “Kurzeme 2015” rīkotāji sadarbībā ar “Rietumu radio” aicina līdzjutējus iesaistīties rallija “Kurzeme” 50 gadu jubilejas izstādes ekspozīcijas veidošanā ar savā īpašumā esošajām piemiņas lietām un suvenīriem.

“50 gadu laikā ar ralliju “Kurzeme” bijuši saistīti neskaitāmi tūkstoši cilvēku, un daudziem mājās glabājas sacensību vēsturi raksturojošas lietas. Gatavojoties jubilejai, aicinām visus dalīties ar šīm relikvijām un šādā veidā vairot mūsu kopējās zināšanas par rallija “Kurzeme” vēsturi,” stāsta Ātruma festivāla – rallija “Kurzeme” direktors Uldis Hmieļevskis.

Piemiņas lietas aicinām nogādāt “Rietumu radio” studijā Liepājā, Pasta ielā 1, darba dienās no plkst.7 līdz 18, sākot no 15.jūnija līdz pat 15.jūlijam. Izstādes eksponāti tiks rūpīgi reģistrēti, lai rudenī atrastu atpakaļceļu pie saviem īpašniekiem. Eksponātu nodošanu citos laikos iespējams saskaņot, zvanot pa tālruni 25954279 vai rakstot uz e-pastu dzintars@rallykurzeme.lv.

Rallija “Kurzeme” 50 gadu jubilejas izstāde “No garāžas līdz uzvarai” būs apskatāma Liepājas muzejā no jūlija vidus līdz augusta beigām.

Uzziņai:

Rallijs “Kurzeme” ir senākais un tradīcijām bagātākais autorallijs Baltijas valstīs, un šogad tas svinēs savu 50 gadu jubileju. Nozīmīgās gadskārtas svinības sākās aprīlī ar 50 ķiršu stādīšanu leģendārajā Vecpils ātrumposmā, savukārt svētku kulminācija būs no 27. līdz 30. augustam Liepājā notiekošais Ātruma festivāls – rallijs “Kurzeme”.

  1. gadā Liepājas piena kombināta Autosporta sekcija tās vadītāja Mārtiņa Seska vadībā sāka rīkot pirmās autorallija sacensības, kas drīz vien kļuva slavenas ne tikai Baltijas valstīs, bet visā Padomju Savienībā un pat ārpus tās robežām. Liepāja pie sevis uzņēmusi Latvijas PSR un PSRS čempionāta posmus, pēc neatkarības atjaunošanas arī Lietuvas, Igaunijas, Krievijas čempionāta posmus. Vairākus gadus “Kurzeme” tika novērtēta arī kā labi organizēts Eiropas čempionāta posms.

Kopš 2010. gada “Kurzeme” kļuvis par kaut ko vairāk nekā tikai ralliju – tas ir ātruma festivāls, kas pulcē gan Latvijas un tuvāko kaimiņvalstu labākos rallija braucējus, gan citu motoru sporta veidu pārstāvjus.

Informāciju sagatavoja:
Dzintars Hmieļevskis
Rallija “Kurzeme” preses pārstāvis
mob. 25954279
e-pasts: dzintars@rallykurzeme.lv

Pievienot komentāru

Vārds:

E-pasts:

Mājas Lapa

Jūsu E-pasts netiks publicēts.