“Kalnamuiža 2015” atgriezīsies rallija apritē sen nebijis ātrumposms

Kalnamuiza

  1. gada 2. aprīlī

Šogad rallijsprinta “Kalnamuiža 2015” dalībniekiem tiks dota iespēja gan izbaudīt jau labi pazīstamos Kurzemes ātrumposmus, gan mēroties spēkiem ātrumposmā, kas rallija apritē nav bijis jau vairākus gadus.

“Rallijsprinta trasi esam izveidojuši daudzveidīgu – sacensību sākumā sportisti varēs atsvaidzināt savas grants braukšanas iemaņas pa platiem un salīdzinoši brīvi braucamiem ceļiem, savukārt otrajā daļā jau gaidāms ļoti sarežģīts ātrumposms ar viltīgiem līkumiem un tramplīniem. Šis ceļš vairākus gadus rallija apritē nav bijis, taču ir ļoti skaists un baudāms,” stāsta sacensību “Kalnamuiža 2015” direktors Uldis Hmieļevskis.

Rallijsprinta sacensības sāksies 2. maija vakarā ar testa ātrumposmu, savukārt iepazīšanās ar trasi paredzēta 3. maija rītā, un jau vakarā tiks apbalvoti uzvarētāji. Rallijsprinta “Kalnamuiža 2015” trasi veidos trīs ātrumposmi, kuri katrs atkārtosies divas reizes. Papildsacensību kopējais garums sasniegs 52,5 kilometrus.

Šogad “Kalnamuiža 2015” būs gan Latvijas rallijsprinta čempionāta 3.posms, gan arī Minirallija kausa izcīņas standarta automobiļiem 3.posms.

Minirallija sacensības norisināsies sestdienā, 2. maijā, un trasi veidos astoņi grants ātrumposmi pa dažādas konfigurācijas ceļiem. Atšķirībā no pagājušajā gadā notikušajām minirallija sacensībām, šoreiz sportistiem būs iespējams ar ātrumposmiem iepazīties arī pašiem, un pārbaudīt sacensību rīkotāja izsniegto stenogrammu, kā arī gūt lielāku priekšstatu par trases raksturu.

“Sacensības nemainīgi notiks Sieksātes apkārtnē, taču minirallija formāts ļauj iekļaut sacensību apritē atsevišķus ceļu posmus, kuri iepriekš sportistiem nav bijuši pazīstami. Minirallija ātrumposmu garums ir ierobežots līdz 2,5 kilometriem, lai būtu piemērots ielas automašīnām, tādēļ ir iespēja šos īsos ceļu posmus izmantot sacensībās,” stāsta U. Hmieļevskis.

Minirallija papildsacensību kopējais garums būs 15,5 kilometri, savukārt trases kopējais garums sasniegs 106,9 kilometrus.

Vasaras rallija sezonas sākšana ar sacensībām “Kalnamuiža” jau kļuvusi par tradīciju vairāku gadu garumā, un arī šogad 2. un 3. maijā Skrundas novada Sieksātes apkārtnē notiks sacensības “Kalnamuiža 2015”. Rallija braucējiem šis rallijsprints būs lieliska iespēja treniņam pirms Čempionu rallija Talsos, kas notiks divas nedēļas vēlāk, 16. un 17. maijā.

Minirallijs un rallijsprints “Kalnamuiža 2015” ieskandinās šī gada jubilejas pasākumu – rallija “Kurzeme” 50 gadu jubilejas svinības. Sieksātei, kur atrodas minirallija un rallijsprinta centrs, ir liela nozīme arī rallija “Kurzeme” vēsturē. Tieši tagadējās “Piena muižas” ēkā atradās rallija centrs daudzām Latvijas un PSRS mēroga sacensībām un treniņnometnēm, jo tieši Sieksātes apkārtnē atrodas paši labākie Kurzemes ātrumposmi, no kuriem daļa būs iekļauti arī šo sacensību trasē.

Sacensību nolikums un pieteikšanās forma pieejama vietnē www.4rati.lv. Minirallija dalībniekiem jāseko saitei http://4rati.lv/kalnamuiza-2015/, savukārt rallijsprinta dalībniekiem – http://4rati.lv/rallijsprints-kalnamuiza-2015/.

Miniralliju un rallijsprintu “Kalnamuiža 2015” rīko biedrība “Liepājas rallija komanda”.

Informāciju sagatavoja:
Dzintars Hmieļevskis
“Liepājas rallija komandas” preses pārstāvis
mob. 25954279
e-pasts: dzintars@rallykurzeme.lv

Pievienot komentāru

Vārds:

E-pasts:

Mājas Lapa

Jūsu E-pasts netiks publicēts.