Liepājnieki gatavojas Sarmas rallijam

Jau šajā nedēļas nogalē plānots starts šī gada čempionāta rallijā pirmajam posmam rallijam „Sarma” Gulbenē. Liepājnieku līdzjutējiem šogad būs jājūt līdzi trīs komandu braucējiem – komandu ieskaitē pieteikta ir Liepājas Rallija Komanda, bet liepājnieki startēs arī Bensons Honda Racing un Parex Līzings Rally Team sastāvos.

No Liepājas uz Gulbeni dosies 6 ekipāžas, kas startēs Latvijas čempionāta un kausa izcīņas rallijā ieskaitē, divas ekipāžas 4×4 čempionāta ieskaitē, bet ar drošības auto jeb tā saukto „nullīti” trasē dosies Viktors Lebedevs. Vēl pirms sacensību starta liepājnieki aizvadīs iesildīšanās treniņu Gulbenes apkārtnē, lai labāk adaptētos šogad neierastajiem – ziemas – apstākļiem.

Komandu ieskaitē Liepājas Rallija Komandu pārstāvēs pērnā gada N3 grupas vicečempioni Mārtiņš Meldrājs/ Gundars Vītols, un ekipāža A-plus grupā Uldis Sesks/ Anete Seska.

Meldrāja/ Vītola ekipāža uz starta izvedīs sev jau pierasto Renault Clio. Uz vasaras posmiem tiek plānots automašīnā veikt uzlabojumus, bet ziemas posmos mērķis ir maksimāli izmantot ziemas treniņnometnē gūtās atziņas ātruma uzlabošanai trasē.

Ulda Seska stūrmanis visu 2008. gada sezonu būs viņa meita Anete Seska. Jau 2007. gada sezonā Anete debitēja stūrmaņa amatā rallijos „Sarma” un „Latvija”. Sesku ģimenes ekipāža startēs A-plus grupas ieskaitē ar Subaru Impreza automašīnu.

Gita Laugale turpinās startus arī šajā gadā, un par viņas šīs sezonas pastāvīgo stūrmani ir piekritis būt rallijos pieredzējušais Gints Valkovskis. Tomēr aizņemtība darbā viņam liegs piedalīties sezonas pirmajā rallijā, tāpēc Gitas stūrmaņa krēslā sēdīsies Līga Liepiņa. Gita šogad turpinās startēt ar to pašu Mitsubishi Lancer Evo VI, nomainot ieskaites grupu uz A-plus.

Viktoru Lebedevu šogad redzēsim pirms garās sportistu plejādes – Viktora pienākumos būs startēt kā „nulles” ekipāžai. Šogad tiks startēts ar citu auto – tas būs Subaru Impreza, kas jau savulaik aktīvi pildīja nulles auto funkcijas Latvijas rallijos.

Divas pērnā gada vadošās liepājnieku ekipāžas šogad startēs zem galvaspilsētas komandu karogiem. Tā trīskārtējā Latvijas čempionekipāža Dans Leščs/ Jānis Vīksna brauks Bensons Honda Racing sastāvā ar jaunās paaudzes Honda Civic Type-R auto. Savukārt N4 grupas bronzas godalgas ieguvēji Mārtiņš Būčiņš/ Renārs Francis būs viena no Parex Līzings Rally Team komandas braucējiem. Ņemot vērā šo ekipāžu pieredzi un tehnisko bruņojumu, varam prognozēt, ka šie liepājnieki būs nopietni pretendenti uz augstām vietām savās ieskaites grupās.

Divas liepājnieku ekipāžas arī apvidus rallijā-reidā
Divas liepājnieku ekipāžas pārstāvēs vēju pilsētu arī Latvijas apvidus rallija-reida čempionātā. Vieni no šīs sezonas favorītiem N1 grupā ir pērnā gada čempioni Guntars Laugalis/ Māris Deklaus, kuri uz starta izies ar Mitsubishi Pajero. Savukārt Kristapa Ķirsona/ Oskara Kļavas ekipāža cer, ka šis gads būs sekmīgāks par iepriekšējo, kad notika visas ķibeles, kad braucējus vajāja neveiksmju sērija. Rallijs „Sarma” ir rallija-reida čempionāta pirmais posms.

Pievienot komentāru

Vārds:

E-pasts:

Mājas Lapa

Jūsu E-pasts netiks publicēts.