Rallija „Kurzeme” vēstures izstāde apskatāma Kalnmuižā

moskvics B&WPa ceļam no Rīgas uz Liepāju rallija faniem ir iespēja apskatīt foto izstādi par rallija „Kurzeme” attīstību kopš 1965.gada. Atpūtas bāze Kalnamuiža ir bijis centrs PSRS rallija izlases treniņnometnēm. Vairākkārt rallija „Kurzeme” un rallija „Līgo” norises vieta ir bijusi tieši Sieksāte, kur arī atrodas Kalnamuiža-Berghofas muiža. Tikai dažu desmitu kilometru attālumā no muižas atrodas slavenie ātrumposmi Vecpils, Podnieki un Kalvene. Te atrodas arī Latvijā vienīgais pienrūpniecības muzejs, ir iespējams baudīt restorāna gardumus un relaksēties Lauku SPA un maģiskajā Melnajā pirtī. Plašāka informācija – www.kalnamuiza.lv

40 gadu laikā rallijs regulāri aizvadīts kā Latvijas čempionāta posms, 1981. un 1985. gadā šeit notika PSRS čempionāta posms – tā laika augstākā ranga sacensības Padomju Savienības teritorijā. No 2001.–2003. gadam rallijs „Kurzeme” bija viens no Eiropas čempionāta rallijā posmiem.

Kā viss sākās
Pirmās rallija sacensības Liepājā 1965.gadā organizēja tikko tapusī “Liepājas Piena kombināta” autosporta sekcija Mārtiņa Seska vadībā.

Pirmajās sacensībās 1965. gadā startēja 65 ekipāžas, tolaik ar vēl niecīgu nojausmu par to, kas ir rallijs. Jau 1968. un 1969. gadā Piena Kombināta autosporta sekcijai tika uzticēts organizēt republikas čempionātu autorallijā kravas automašīnām, bet 1972. un 1974. gadā Liepājā notika Latvijas čempionāts vieglo un kravas automašīnu klasēs. Finansu problēmas uz laiku apturēja autosporta attīstību Liepājā, tāpēc 1975. gadā tomēr notika auto amatieru rallijs “Līgo 75”, bet no 1976. līdz 1979. gadam – autorallijs “Lielais Līgo”.

1981. un 1985. gadā Liepājā notika jau PSRS čempionāta posms. 1987. gadā notiek pēdējais autorallijs Liepājā pirms vairāku gadu pārtraukuma. Pa šiem gadiem Liepājas rallijs ir guvis labu reputāciju visā socvalstu blokā, tāpēc uz Liepāju atbrauc arī sportistu delegācija no Bulgārijas. Pēc šīs sacensības Piena Kombināta autosporta sekcija tiek likvidēta un pilsētā iestājas zināms klusuma periods.

Deviņdesmito gadu sākumā uz vairākiem gadiem autosporta aktivitātes Latvijā bija apsīkušas līdz minimumam. Trūka organizatoru, trūka pašu sportistu, trūka finansu resursu, ko ieguldīt autosportā. Situācija sāka uzlaboties 90–to gadu vidū. Tā 1994. gadā Liepājā atkal notiek rallijs. 21 iepriekšējo ralliju organizators Mārtiņš Sesks vadības grožus nu nodevis jaunajai paaudzei – Uldim Seskam un Dainaram Dambergam.

1995. gadā notiek rallijs “Kurzeme”. Šajā gadā Liepājā notiek Latvijas čempionāta noslēdzošais posms. 1997. gadā rallijs “Kurzeme” iziet starptautiskajā apritē – tiek panākta vienošanās ar Lietuvas Automobiļu Federāciju, ka viens no kaimiņvalsts rallija čempionāta posmiem notiek Latvijā, Liepājā.

2000. gadā Liepājā notiek Eiropas čempionāta pārbaudes posms. Starptautiskā FIA žūrijas lēmums ir labvēlīgs rallija organizatoriem, tāpēc jau 2001. gadā pirmo reizi Latvijā tiek sarīkots Eiropas čempionāta rallijs “Kurzeme 2001”, un šādā statusā rallijs tiek rīkots līdz pat 2003. gadam. 2003. gadā Liepājā tiek uzņemts arī kupls Krievijas autosportistu pulks, jo pirmo reizi kaimiņvalsts vēsturē kāds no tās čempionāta posmiem tiek sarīkots Latvijā.

Pievienot komentāru

Vārds:

E-pasts:

Mājas Lapa

Jūsu E-pasts netiks publicēts.