Rallija „Kurzeme” 50 gadu jubilejā Vecpilī stādīs 50 ķiršus

fotoAigarsTidmanis

Rallijs „Kurzeme” ir senākais un tradīcijām bagātākais autorallijs Baltijas valstīs, un šogad tas svinēs savu 50 gadu jubileju. Nozīmīgās gadskārtas svinības sāksies ar 50 ķiršu stādīšanu leģendārajā Vecpils ātrumposmā 11. aprīlī, savukārt svētku kulminācija būs no 27. līdz 29. augustam Liepājā notiekošais Ātruma festivāls – rallijs „Kurzeme”.
„Viens no rallija „Kurzeme” slavenākajiem un visvairāk mīlētajiem zīmoliem ir tieši Vecpils ātrumposms, kur sportistiem jāpārvar daudzas viltīgas vietas, taču vienlaikus sniedz braucējiem milzu gandarījumu. Viena no šādām rallija braucēju un līdzjutēju labi pazīstamajām vietām ir Ķirsīša līkums, kas mūs arī iedvesmoja apaļās jubilejas svinības sākt ar tieši ķiršu dārza stādīšanu,” stāsta Ātruma festivāla – rallija „Kurzeme” direktors Uldis Hmieļevskis.

Ķiršu dārza stādīšana notiks 11. aprīlī plkst.11 Durbes novada Vecpils pagastā, Vecpils pilskalna pakājē, kas atrodas netālu no Vecpils baznīcas. Svinīgajā notikumā piedalīsies Latvijas rallija sacensību rīkotāji, dalībnieki, kā arī aicināti ierasties arī žurnālisti un līdzjutēji.

„Rallija sacensību rīkošana ir komandas darbs, un katru gadu to veic vairāki simti cilvēku, nemaz nerunājot par skatītāju tūkstošiem, bez kuriem rallijs nav iedomājams,” stāsta U. Hmieļevskis.

  1. gada rallijā „Kurzeme” vēsturiskais ķirsītis cieta avārijā, un tā vietā tika iestādīts jauns kociņš. Lai uzsvērtu rallija „Kurzeme” 50 gadu laikā nostabilizējušās vērtības, Vecpils ātrumposma malā tiks stādīts ķiršu dārzs.

Ķiršu dārza veidošanā iesaistīti audzētavas „Darzalaiks.lv” speciālisti, kuri īpaši šim pasākumam izraudzījušies vispiemērotākos un vietas klimatiskajiem apstākļiem atbilstošākos ķiršu stādus, kas cilvēkus ar saviem krāšņajiem ziediem un gardajām ogām priecēs ilgus gadus. Rallija „Kurzeme” rīkotāji arī pateicas Marekam Lācim, kurš atvēlējis zemi šīs vērienīgās ieceres īstenošanai.

  1. gadā Liepājas piena kombināta Autosporta sekcija tās vadītāja Mārtiņa Seska vadībā sāka rīkot pirmās autorallija sacensības, kas drīz vien kļuva slavenas ne tikai Baltijas valstīs, bet visā Padomju Savienībā un pat ārpus tās robežām. Liepāja pie sevis uzņēmusi Latvijas PSR un PSRS čempionāta posmus, pēc neatkarības atjaunošanas arī Lietuvas, Igaunijas, Krievijas čempionāta posmus. Vairākus gadus “Kurzeme” tika novērtēta arī kā labi organizēts Eiropas čempionāta posms.

Kopš 2010. gada “Kurzeme” kļuvis par kaut ko vairāk nekā tikai ralliju – tas ir ātruma festivāls, kas pulcē gan Latvijas un tuvāko kaimiņvalstu labākos rallija braucējus, gan citu motoru sporta veidu pārstāvjus.

Preses relīzei pievienojam arī saiti uz 2009. gadā notikušās avārijas video, kā arī saiti uz fotogaleriju no jaunā ķirsīša stādīšanas.

Video – https://www.youtube.com/watch?v=X8cQ2ZW7xPU&feature=youtu.be

Fotogrāfijas – http://failiem.lv/u/zenlmyw

*** šī nav 1. aprīļa joku ziņa ***

Informāciju sagatavoja:
Dzintars Hmieļevskis
„Liepājas rallija komandas” preses pārstāvis
mob. 25954279
e-pasts: dzintars@rallykurzeme.lv

 

Pievienot komentāru

Vārds:

E-pasts:

Mājas Lapa

Jūsu E-pasts netiks publicēts.