Rallija Liepaja Ventspils 2013 norise

Eiropas Rallija Čempionāta otrais posms “Rally Liepāja ‒ Ventspils” norisināsies no 1.līdz 3.februārim. Šobrīd Liepājā aktīvi norit sagatavošanās darbi, lai ikviens liepājnieks un pilsētas viesis varētu novērtēt šo vērienīgo sporta pasākumu. FIA Eiropas Rallija Čempionāta pirmais posms šā gada sākumā notika Austrijā.

Rallija atklāšana notiks 1.februārī pulksten 14.45 Liepājā, promenādē. Turpat pulksten 16.30 tiks dots arī rallija starts. Pulksten 17.45 starts būs Vecpils ātrumposmā. Vakarā, pulksten 19.45, sportisti atgriezīsies Liepājā, lai pulcētos “Autogrāfu ielā” (Zivju ielā un Rožu laukumā). Otrās dienas laikā rallijs pamazām virzīsies ziemeļu virzienā, dienu pabeidzot Ventspils pievārtē. Savukārt pēdējā rallija diena tiks aizvadīta Ventspilī un tās apkārtnē. Sacensību dalībniekiem būs jāveic ātrumposmi 240 kilometru garumā. Ventspilī norisināsies apbalvošanas ceremonija.

Līdz 10.janvāra pēcpusdienai dalību rallijā bija pieteikuši ap pussimts ekipāžas, kas pārstāv 11 valstis. 26 ekipāžas bija pieteikušas dalību Eiropas čempionāta posmam, 27 – Latvijas čempionātam. “Pieteikšanās turpināsies līdz 15.janvārim, un pieredze rāda, ka daudzi savu dalību piesaka pēdējo stundu laikā,” RA Motosport direktors un “Rally Liepāja – Ventspils“ organizators Raimonds Strokšs.

Informācijai:
Jau 1994.gadā pēc Atmodas atsākot Liepājā rīkot rallijus, viens no mērķiem, kas tika uzstādīts bija – rallijs „Kurzeme” – pasaules čempionāta posms. Virzoties uz mērķi, rallijs „Kurzeme” trīs gadus – no 2001.līdz 2003.bija Eiropas čempionāta posms, taču tā laika Eiropas čempionāts ar koeficientu sistēmu nemotivēja šeit ierasties spēcīgākos Eiropas braucējus – Eiropā notika vairāk kā 40 čempionāta posmi, un lai iegūtu titulu pietika piedalīties samērā nedaudzos, galvenokārt asfalta rallijos ar augstāko – koeficientu 20.

Tāpēc šobrīd, kad Eiropas čempionāts rallijā ir transformējies par seriālu, kur, lai iegūtu titulu, ir svarīgi katrā sacīkstē iegūtie punkti, Liepāja ir pagodināta uzņemt Eiropas „augstākās līgas” rallija čempionāta posmu.

Norises Liepājā:
Rallija vadības centrs atradīsies Liepājas Olimpiskajā Centrā, kura telpas ir ļoti piemērotas šādam pasākumam. Liepāju par savu bāzes vietu izvēlējās arī TV sporta kanāla „Eurosport” filmēšanas grupa.
Piektdien, 1.februārī, Jaunliepājas tirgus laukumā atradīsies rallija servisa zona. Tur būs iespēja redzēt klātienē mehāniķu darbu, kā tiek gatavotas automašīnas pirms starta un remontētas pēc ātrumposmiem.
Piektdien, 1.februārī plkst. 14.45, oficiālā rallija atklāšana Liepājas ostas promenādē, pie Dzintara pulksteņa.
Liepājas skatu punkts rallija trasē. SS2 (2-ais ātrumposms), 1-ās sporta automašīnas starts 17.45. Vēlams ierasties 30-60 minūtes pirms starta, lai paspētu novietot auto, un ar kājām aiziet līdz trasei. Skatu punkts atrodas Vecpils krosa trasē, kur var labi redzēt ļoti garu trases posmu. Ar Liepājas mediju starpniecību tiks izspēlēti 500 ielūgumi skatīties ralliju Liepājas skatu punktā.
Liepājas Autobusu Parks organizēs speciālus reisus no atklāšanas ceremonijas norises vietas uz Liepājas skatu punktu Vecpils krosa trasē un atpakaļ uz Liepāju (Rožu laukumu).
Autogrāfu iela. Iespēja iegūt sportistu autogrāfus, kopā nofotografēties un redzēt sportistu automašīnas, tām atgriežoties Liepājā pēc piektdienas ātrumposmu veikšanas. Vieta – Zivju iela un Rožu laukums. Pirmās sporta automašīnas ierašanās laiks Autogrāfu ielā – 1.februārī ap 19.45. Plkst. 20.00 pirmā sporta automašīna brauc pāri estakādei Rožu laukumā.
Gatavojoties nozīmīgajam sporta notikumam, pašvaldība ir aptaujājusi viesnīcu vadītājus un secinājusi, ka Liepājas viesnīcu numuriņi šobrīd ir gandrīz pilnībā rezervēti.

“Uz Eiropas Rallija čempionātu Promenade Hotel ir 100% noslogojums. Vairāki no klientiem rezervācijas veikuši ļoti savlaicīgi, taču arī šobrīd saņemam interesentu zvanus, un arī esošie klienti ik pa laikam pārliecinās, vai nav atbrīvojušies kādi numuri. Rallija norisei pilsētā ir pozitīvs iespaids, tāpat kā jebkuram lielam pasākumam. Arī Rallija ”Kurzeme” laikā vienmēr ir augsts viesnīcas noslogojums, norāda Kitija Vītoliņa, „Promenade Hotel” viesu uzņemšanas dienesta vadītāja.

„Jebkura starptautiski nozīmīga kultūras vai sporta pasākuma norise Liepājā noteikti dod gan īstermiņa, gan ilgtermiņa pienesumu pilsētai. Īstermiņā tas nodrošina darbu viesmīlības un ēdināšanas pakalpojumu sniedzējiem salīdzinoši klusajā ziemas sezonā, kad viesnīcu noslodzes rādītāji ir ievērojami zemāki nekā vasaras sezonā. Savukārt ilgtermiņā pilsēta iegūst gan publicitāti, gan apmeklētāju atsauksmes, kas ir nozīmīgs faktors pilsētas atpazīstamībai un tālākai tūrisma attīstībai. Viesnīcā “Eiropa City Amrita” uz Eiropas rallija čempionāta posma norises datumiem ir palikušas tikai dažas brīvas viesu istabas. Aptuveni 85% no visām rezervācijām šajos datumos ir istabu rezervācijas Eiropas rallija čempionāta posma dalībnieku komandu un apmeklētāji vajadzībām”, skaidro „Eiropa City Amrita” vadītāja Daiga Jansone.

Plašāka informācija par rallija norisi: www.lvrally.com

Zane Ģirne

Pievienot komentāru

Vārds:

E-pasts:

Mājas Lapa

Jūsu E-pasts netiks publicēts.