Tapis rallija “Kurzeme” 50 gadu jubilejai veltīts logotips

logo

Baltijas valstīs senākais autorallijs “Kurzeme” šogad svin 50 gadu jubileju un par godu šim notikumam tapis arī īpašs jubilejas logotips, kuru veidojis jau ierastā 2001.gadā radītā sacensību logotipa autors mākslinieks Aldis Niedols.

“Pasaules praksē  ir ierasts ik pēc pieciem, desmit gadiem veikt kādas izmaiņas uzņēmumu vizuālajā identitātē, taču rallija “Kurzeme” logotips savulaik izdevās ļoti veiksmīgs, tādēļ šogad darbs bija grūts un atbildīgs, un tika izmēģināti vairāki jubilejas logotipa varianti. Rezultātā, nolēmām palikt pie ierastās un līdzjutēju iemīļotās rallija “Kurzeme” identitātes, kas ar stilizētu skaitli “50”. Nedaudz atsvaidzinātas ir arī logotipa līnijas,” stāsta A. Niedols.

“2001.gadā rallijs “Kurzeme” kļuva par Eiropas čempionāta posmu, tādēļ nolēmām piestrādāt pie vizuālās identitātes un jaunu logotipu pasūtījām reklāmas aģentūrai DDB. Vairākkārt rallija logotipā esam iekļāvuši arī lielākos atbalstītājus, bet kopumā, līdz pat šai dienai tas ir palicis nemainīgs. Sākumā man tas šķita konservatīvs, tomēr tas ir godam izturējis laika pārbaudi. Par to liels paldies māksliniekiem A. Niedolam, kurš rallija 50 gadu jubilejas priekšvakarā logotipam piešķīris jubilejas cienīgumu,” stāsta tā laika rallija direktors Dainars Dambergs.

Šodien, kad rallija logotips tiek eksponēts neskaitāmos veidos uz sporta automašīnām, reklāmas plakātiem un citiem vizuālajiem materiāliem, ir grūti iedomāties, ka pagājušā gadsimta 60. un 70.gados visu rallija “Kurzeme” vizuālo informāciju ar roku zīmēja Liepājas piena kombināta mākslinieks Vincents Alksnis, savukārt rallija nosaukumu, ko izvietot uz motora pārsega, sportisti paši izzāģēja uz finiera dēlīšiem.

Sākotnēji rallija “Kurzeme” logotipā tika attēlots sacensību rīkotāja Liepājas piena kombināta simbols – āboliņa lapa, norises gads, automašīna un nosaukums “Kurzeme”. Ar nelielām variācijām šāds logotips pastāvēja līdz 1980.gadu beigām.

1994.gadā, atjaunojot rallija tradīciju Liepājā, D. Dambergs un komanda nolēma lietot nosaukumu “Rallijs Liepāja”, tomēr vēlāk sacensībām tika dots to sākotnējais nosaukums “Rallijs Kurzeme”.” Ļoti bijāmies sabojāt Mārtiņa Seska savulaik veidotā rallija labo slavu, bet tā lieta aizgāja,” stāsta D. Dambergs. Deviņdesmito gadu ralliju logotipu autors mākslinieks Gatis Ķirsons par logo veidošanas procesu saka: “Līdz 2000.gadam notika dažādi mākslinieciskie meklējumi, taču lielākoties lietoju vēsturiskas atsauces.”

Rallijs “Kurzeme” ir senākais un tradīcijām bagātākais autorallijs Baltijas valstīs, un šogad tas svinēs savu 50 gadu jubileju. Nozīmīgās gadskārtas svinības sākās aprīlī ar 50 ķiršu stādīšanu leģendārajā Vecpils ātrumposmā, savukārt svētku kulminācija būs no 27. līdz 30. augustam Liepājā notiekošais Ātruma festivāls – rallijs “Kurzeme”.

  1. gadā Liepājas piena kombināta Autosporta sekcija tās vadītāja Mārtiņa Seska vadībā sāka rīkot pirmās autorallija sacensības, kas drīz vien kļuva slavenas ne tikai Baltijas valstīs, bet visā Padomju Savienībā un pat ārpus tās robežām. Liepāja pie sevis uzņēmusi Latvijas PSR un PSRS čempionāta posmus, pēc neatkarības atjaunošanas arī Lietuvas, Igaunijas, Krievijas čempionāta posmus. Vairākus gadus “Kurzeme” tika novērtēta arī kā labi organizēts Eiropas čempionāta posms.

Kopš 2010. gada “Kurzeme” kļuvis par kaut ko vairāk nekā tikai ralliju – tas ir ātruma festivāls, kas pulcē gan Latvijas un tuvāko kaimiņvalstu labākos rallija braucējus, gan citu motoru sporta veidu pārstāvjus.

Preses relīzei pievienojam fotogrāfijas ar vēsturiskajiem rallija “Kurzeme” logotipiem.

Informāciju sagatavoja:
Dzintars Hmieļevskis
Rallija “Kurzeme” preses pārstāvis
mob. 25954279
e-pasts: dzintars@rallykurzeme.lv

Pievienot komentāru

Vārds:

E-pasts:

Mājas Lapa

Jūsu E-pasts netiks publicēts.