Valsts prezidents Valdis Zatlers apmeklē ralliju „Kurzeme 2009”

DSC_7477Sestdien Liepājas pusē turpinājās dienu iepriekš iesāktais – gatavošanās rallijam „Kurzeme 2009”. Turklāt pirmie rezultāti nebija ilgi jāgaida, jo jau sestdienas pēcpusdienā tika aizvadīti pirmie divi ātrumposmi ar nosaukumu „Liepāja”. Tos skatīties bija ieradies arī valsts prezidents Valdis Zatlers ar kundzi.

Rallija „Kurzeme 2009” pirmā diena sportistiem sākās jau sestdienas agrā rītā – plkst.7:00 -, kad iepazīšanās braucieniem tika atvērti četri ātrumposmi, kurus pa divām reizēm rallisti brauks svētdien. Tikmēr liepājnieki un pilsētas viesi varēja uzzināt, ko nozīmē rallija svētki, jo visas dienas garumā vēju pilsētas pašā centrā notika dažādas atrakcijas, tostarp koncerti, garākā rallija plakāta zīmēšana, Latvijas Gada auto titula pretendentu parāde, kā arī amatnieku izstrādājumu un skolas piederumu tirdziņš. Savukārt rallija dalībnieki brīvo laiku izmantoja, lai kārtotu pēdējās formalitātes pirms gaidāmās sacensību atklāšanas un starta.

Pirmās dienas uzdevums sportistiem bija pilsētas ātrumposms „Liepāja”. Tas ir 2,07 kilometrus garš un jāveic divas reizes, tātad kopā tikai mazliet vairāk nekā četri kilometri. Tas varētu likties kā tīrais nieks, ņemot vērā trases kopējo distanci, kas ātrumposmos vien pārsniedz 100 kilometrus. Tomēr uzdevums un trase varēja izrādīties viltīgāka nekā gaidīts, jo nakts atnesa lietu un bez jau pirmajā ātrumposmā esošā ūdens brasla, trasē bija izveidojušās pamatīgas peļķes. Īsāk sakot, situācija sacensību dienā krietni atšķīrās no tiem sausajiem, siltajiem, putekļainajiem apstākļiem trases iepazīšanas laikā. Piedevām, sākoties sacensībām, virs Liepājas savilkās pelēki lietus mākoņi, kas apstākļus trasē draudēja izmainīt vēl kardinālāk. Tomēr nemainīja.

Pēc pirmā ātrumposma rallija vadībā izvirzījās igaunis Georgs Gross/Kristo Krāgs ar Ford Focus WRC, bet Ivars Vasaraudzis/Pēteris Spredzis 1,38 sekundes. Otrajā ātrumposmā sportistu izkārtojums rezultātu tabulā mainījās – Georga Grosa ekipāža atkrita uz 4.vietu, savukārt ātrāko laiku pirmās dienas noslēgumā uzrādīja Ivars Vasaraudzis. „Skandi Auto Rally Team” braucējs par veselām 4,5 sekundēm apsteidza Lietuvas čempionu Vitautu Švedu un vēl par 0,21 sekundi „Latvijas mobilā telefona” ekipāžu Andi Neikšānu/Pēteri Dzirkalu.

N4 klasē ātrākais pēc pirmajiem diviem ātrumposmiem ir Vitauts Šveds, otrais – Andis Neikšāns, bet trešais – Jānis Vorobjovs/Guntars Zicāns. Vairākkārtējais Latvijas autorallija čempions N4 klasē Aivis Egle ar stūrmani Mārtiņu Jerumu šobrīd ieņem ceturto vietu, taču ar to viņam pietiktu, lai jau pēc rallija „Kurzeme 2009” nodrošinātu kārtējo čempiontitulu. Pats Aivis Egle pirms rallija izteicās, ka viņam primārais mērķis ir sasniegt finišu, un uzvaras dēļ no ādas ārā līst nav plānots. Lai kļūtu par šā gada čempionu, Eglem pietiek finišēt vismaz 6.vietā.

Interesants duelis rallija ietvaros notiek augstāk minētā lietuvieša Vitauta Šveda un Māra Neikšāna starpā. Nav šaubu, ka viņi vēlēsies uzrādīt viens par otru labāku rezultātu, lai būtu par ko, tā sakot, atskaitīties pirms konkursa „Pirelli Star Driver” Eiropas fināla, kurš notiks 18. un 19.septembrī Austrijā. Šā konkursa diviem labākajiem braucējiem tiks nodrošināta dalība sešos pasaules autorallija čempionāta posmos.

Rallija „Kurzeme 2009” pirmos divus ātrumposmus klātienē vērot bija ieradies vērot arī valsts prezidents Valdis Zatlers. Viņa dēls Kārlis Zatlers ar stūrmani Normundu Vugulu brauc rallijsprinta čempionātā „Road” klases ieskaitē.

Foto: Zigismunds Zālmanis (Nikon)

Pievienot komentāru

Vārds:

E-pasts:

Mājas Lapa

Jūsu E-pasts netiks publicēts.