Vasara Liepājā būs bagāta ar motoru sporta notikumiem

Žurnālistu rallijs, dragreisa čempionāta posms, minirallijs, Ātruma festivāls ar Latvijas un Igaunijas čempionāta posmu „Rallijā Kurzeme 2013” un Ziemeļeiropas čempionātu Streetbike Freestyle: šie notikumi pierūcinās Liepājas 2013. gada  vasaras sezonu, ļaujot liepājniekiem un pilsētas viesiem redzēt dažādas aizraujošas un iepriekš neredzētas motoru sporta sacensības. Pirmās sacensības cauri Liepājai dosies jau šajā nedēļas nogalē, kad Liepāju savos foto un video aparātos iemūžinās vairāk kā 50 Starptautiskā Žurnālistu rallija dalībnieku.

Žurnālistu rallija dalībnieki sacentīsies Liepājas ielu trasēs

31. maijā Liepājai cauri brauks 18. Starptautiskā Žurnālistu rallija dalībnieki. Pēc ātrumposmiem un sacensību atklāšanas Rīgā žurnālistiem tiks piedāvāti četri ātrumposmi arī Liepājā  Cukura un Dūņu ielā, kā arī Vecajā Ostmalā, pie Loču torņa. Liepājā sacensības norisināsies no plkst. 16:00 līdz 18:00.  Pēc Liepājas sportisti dosies uz Rudes kartodromu un pēc tam uz Lietuvu, kur 1. jūnijā Klaipēdas džeza festivāla ietvaros notiks sacensību finišs.

Starptautisko Žurnālistu ralliju rīko Lietuvas Auto Žurnālistu klubs, Liepājas ātrumposmus palīdzot organizēt biedrībai „Liepājas Rallija Komanda”. Plašāka informācija par šo pasākumu www.pressrally.lt.

Jūlija vidū – dragreiss un minirallijs

Pašā vasaras vidū, 12. un 13. jūlijā, Liepājā sabrauks Latvijas čempionāta dragreisā dalībnieki, kuri Pulvera ielas trasē sacentīsies 300 metru dragreisa distancē. Pirmo reizi dragreiss Liepājā notika 2012. gadā Ātruma festivāla ietvaros. „Esam izvēlējušies dragreisa sacensības rīkot jūlijā, jo šajā laikā vairāk spīd saule, un lietus ir reta parādība,” datuma maiņu komentē sacensību organizators Uldis Hmieļevskis. „Vadošie braucēji šajā distancē sasniedz 200 km/h ātruma robežu, un drošība ir primārais faktors sacensību norisei. Iepriekš notikušajās sacensībās augusta beigās to raitu norisi traucēja ik pa brīdim asfaltu samitrinošās lietus lāses. Pulvera ielas asfalta īpatnība ir, ka tas ir jauns un kļūst slidenāks pie neliela mitruma daudzuma – ja ikdienas satiksmei tas nekādu traucējumu nerada, tad jaudīgajām dragreisa mašīnām tas ir kā startēt pa apledojušu ceļu. Tāpēc pieņēmām lēmumu sacensības rīkot laikā, kad nokrišņu varbūtība ir niecīgāka,” stāsta U. Hmieļevskis.

Tā kā 12., 13. jūlijā Liepājā notiek arī festivāls „Summer Sound”, dragreisa sacensības būs kā lielisks papildinājums nedēļas nogales programmai.

Savukārt svētdien, 14. jūlijā, Aizputē starts tiks dots MiniRallija sacensībām – rallijam, kurā var piedalīties ar standarta ielas automašīnām. Ātrumposmi būs izveidoti pa Durbes un Aizputes novada ceļiem, taču, atšķirībā no „lielā” rallija, maksimālais ātrums trasē nepārsniegs 90-100 km/h, tādējādi padarot sacensības drošas arī automašīnām bez drošības karkasiem.

Ātruma festivālā būs gan rallijs, gan moči

Vasaras motorsporta dzīves centrālais notikums jau tradicionāli norisināsies augusta pēdējā nedēļas nogalē – 30.,31. augustā Liepāju pierūcinās Ātruma festivāls „Rallijs Kurzeme 2013”. Rallija sacensības šogad uzņems ne tikai Latvijas čempionāta posmus rallijā un rallijsprintā, bet Liepāja uzņems arī Igaunijas rallija čempionāta posmu. Tas nozīmē, ka rallija trasē gaidāms ļoti kupls dalībnieku skaits – vairāk kā 100 ekipāžu.

Otrs 2013. gada Ātruma festivāla īpašais notikums būs Ziemeļeiropas Streetbike Freestyle čempionāts, kur trikus ar motocikliem rādīs un labāko noskaidros spēcīgākie superbaiku braucēji no daudzām Eiropas valstīm.

„Ātruma festivāls „Rallijs Kurzeme” jau tradicionāli būs dažādu motoru sporta sacensību, izklaižu un kultūras notikumu apvienojums vienā lielā pasākumā,” stāsta festivāla rīkotājs Uldis Hmieļevskis. „Būs jau tradicionālas vērtības kā rallijs, plānojam arī kartinga sacensības, bērnu ralliju, konkursu „Jaunais Autovadītājs” un arī kaut ko neredzētu – moto freestyle sacensības, ko īsumā var aprakstīt kā pamīšus braukšanu ar SuperBaikiem uz jebkura no diviem motocikla riteņiem, izpildot dažādus ar fizikas likumiem brīžiem pretrunā esošus trikus un noskaidrojot, kurš ir labākais šo triku meistars – tas noteikti būs vizuāli atraktīvs pasākums,” gaidāmo Ātruma festivāla programmu komentē U. Hmieļevskis.

Sacensības organizē biedrība „Liepājas Rallija Komanda”.

Oficiālā mājas lapa internetā www.rallykurzeme.lv, twitter konts @RallyKurzeme.

Pievienot komentāru

Vārds:

E-pasts:

Mājas Lapa

Jūsu E-pasts netiks publicēts.